Bezpieczeństwo

a przeszkody w parku

Podstawowym elementem decydującym o bezpieczeństwie klientów są liny stalowe. Dzielimy je na liny nośne, na których wiszą różne elementy przeszkód, oraz liny asekuracyjne służące tylko do zabezpieczenia klienta przed upadkiem z wysokości. Liny asekuracyjne są specjalnie oznaczone kolorową taśmą. Oprócz liny rozciągniętej na przeszkodzie pomiędzy drzewami stosujemy także pętle asekuracyjne na podestach. Wykonane także z liny stalowej, oznaczone tym samym kolorem, przeprowadzają klienta po podeście pomiędzy przeszkodami ułatwiając zabawę. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa używamy lin stalowych o wytrzymałości ok. 7 ton. Są to liny stalowe ocynkowane z rdzeniem stalowym o średnicy 10 mm i konstrukcji T6x19+IWS. Liny są łączone zaciskami wykonanymi wg norm przeznaczonych dla dźwigów, wykonane są ze specjalnej wzmocnionej stali wg DIN 1142.

Ponieważ klienci będą stosować tutaj zasady poruszania się na wysokości zaczerpnięte z alpinizmu, wszystkie zasady bezpieczeństwa oparte są o wymogi UIAA (Międzynarodowa Federacja Towarzystw Alpinistycznych), a to przede wszystkim stanowi o bezpieczeństwie klientów.
Używamy sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości renomowanych firm specjalizujących się od wielu lat w produkcji tego typu. W skład zestawu wchodzi specjalna łatwo dopasowywana uprząż, karabinki z automatyczną, prostą w obsłudze blokadą, ląże (specjalne taśmy asekuracyjne) uszyte na odpowiednią długość, posiadające atest wytrzymałościowy, kaski z zapięciami uniemożliwiającymi samoczynne zsunięcie się z głowy, bloczki zjazdowe przystosowane do lin stalowych. Gdy klient będzie przestrzegał regulaminu parku i odbędzie szkolenie, wszystko to zapewni 100 % bezpieczeństwa. Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników, park linowy jest nadzorowany przez personel specjalnie wyszkolony. Potwierdzeniem wykonania parku linowego jest wydanie CERTYFIKATU BEZPIECZEŃSTWA.